TworzymyGłos Regionu

Greg Hancock powiedział "pas"

Sobota, 15 lutego 2020 o 12:57, aktualizacja Piątek, 28 lutego 2020 o 10:38, autor: 0 289
Greg Hancock powiedział

Greg Hancock postanowił zakończyć karierę. Popularny "Grin" w latach 1992-1994 bronił barw Unii Leszno, która była pierwszym klubem Amerykanina w polskiej lidze. 

W poprzednim sezonie nie oglądaliśmy Hancocka na żużlowych torach. Rozbrat ze speedwayem spowodowany był chorobą nowotworową, która dotknęła żonę Jennie. Ten rok opieki nad moją żoną i rodziną na wiele sposobów zmienił moje życie i nadał mu nową perspektywę. Jestem zadowolony z moich osiągnięć sportowych, teraz przyszedł czas na nowy rozdział. Podjęcie takiej decyzji było trudne, ale wiem, że dokonałem słusznego wyboru - oświadczył Greg Hancock.

Przed zbliżającymi się rozgrywkami 49-latek otrzymał stałą od BSI dziką kartę na starty w cyklu Grand Prix, w którym występował od samego początku aż do października 2018 roku. W tym czasie czterokrotnie zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. 49-latka w światowej elicie zastąpi Niemiec Martin Smoliński. 

Zastąpić Hancocka będą musieli również działacze ekstraligowego PGG ROW-u Rybnik. To właśnie barw tej ekipy Kalifornijczyk miał bronić w sezonie 2020. 

źródło: greghancock.com
fot. fan page Retro Speedway na facebooku/ autor: Ireneusz Romanek

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock