TworzymyGłos Regionu

Jest rozwiązanie problemu "wagi ciężkiej"

Poniedziałek, 14 września 2020 o 19:20, aktualizacja Wtorek, 15 września 2020 o 07:02, autor: 0 214
Jest rozwiązanie problemu

Miasto Leszno podjęło konkretne dezycje związane z odstraszaniem dzików gracujących po ulicach miasta. Problem dotyczy głównie ulic, które sąsiadują z terenami leśnymi. 

Na początku września Miasto Leszno podpisało porozumienie z Kołem Łowieckim nr 464 „Oręż” na wykonanie i utrzymanie „pasów zaporowych”. To specjalne miejsca, w których myśliwi zakopywać będą kukurydzę. Dziki ma wabić jej zapach i stosunkowo łatwa dostępność (będzie tuż pod powierzchnią ziemi). Takie działanie ma na celu odstraszenie zwierząt zapuszczających się na leszczyńskie trawniki oraz działki. - Umówiliśmy się z myśliwymi na wykonanie i utrzymywanie do końca tego roku pasów zaporowych w lasach Nadleśnictwa Karczma Borowa od strony Nowego Świata oraz Osiedla Rejtana. Liczymy tu na wiedzę i doświadczenie naszych partnerów z koła łowieckiego. Planujemy kontynuować te działania również w kolejnym roku - wyjaśnił Ryszard Dorsz, Kierownik Biura Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Leszna. 

Dodatkowo leszczyński magistrat zakupił środek zapachowy odstraszający dzikie zwierzęta oraz dyspensery tego środka, które, w ramach porozumienia członkowie Koła Łowieckiego „Oręż” rozmieszczą w lasach dookoła Leszna. Woń tego rodzaju środka ma być dodatkowym straszakiem na dziki. - Apelujemy, aby nie dotykać dyspenserów, w których umieszczony będzie środek zapachowy. Sprzedawca ostrzega, że w przypadku ubrudzenia tym środkiem np. odzieży będzie duży problem z usunięciem zapachu i może się to wiązać z koniecznością zakupu neutralizatora zapachu - dodaje Ryszard Dorsz. 

źródło: leszno.pl
fot. pixabay.com 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock