TworzymyGłos Regionu

Koronawirus rujnuje plany PGE Ekstraligi

Środa, 15 lipca 2020 o 16:00, aktualizacja Środa, 15 lipca 2020 o 16:28, autor: 1 731
Koronawirus rujnuje plany PGE Ekstraligi

Procedury kryzysowe na wypadek pojawienia się na stadionie osoby zakażonej koronawirusem wprowadza PGE Ekstraliga. Przypadek, w którym ktoś z obługi był zakażony wirusem z Wuhan zdarzył się w mioniony piątek w Rybniku. 

Tego dnia mecz z miejscowym PGG ROW-em rozgrywali żużlowcy Fogo Unii Leszno. Zakażonym nie okazał się żaden żużlowiec, ani jego mechanik. Pozytywny wynik dał test przeprowadzony na osobie funkcyjnej, przebywającej w parkingu. 

Tak rozwój wypadków spowodował, że przełożone zostały mecze 6. kolejki PGE Ekstraligi z udziałem ekip z Rybnika oraz Leszna. Zawodnicy, trenerzy, mechanicy oraz osoby funkcyjne znajdujące się w parkingu podczas spotkania PGG ROW-u z Fogo Unią od dnia 14 lipca podlegają obowiązkowi izolacji. 

Wyżej wymienione osoby będą musiał poddać się również kolejnym badaniom na obecność SARS-CoV-2. Wymazy - zgodnie z zaleceniami WHO zostaną pobrane do 8 dni od momentu kontaktu z osobą zakażoną. 

Po uzyskaniu negatywnych wyników testów, drużyny PGG ROW Rybnik i Fogo Unia Leszno wrócą do normalnego rytmu sezonu 2020 w PGE Ekstralidze. Terminy zaległych meczów z ich udziałem ustali w osobnym komunikacie PGE Ekstraliga. 

Sytuacja z Rybnika to nie tylko problem dla PGE Ekstraligi. Koronawirus pokrzyżował również plany tegorocznym organizatorom cyklu SEC. Trzecia runda walki o tytuł najlepszego żużlowca starego kontynentu, która miała odbyć się dzisiaj w Gnieźnie. 

źródło: sportowefakty.wp.pl 
fot. Paulina Mruk 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~NZUL
15.07.2020 16:49

to było bardziej niż pewne

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock