TworzymyGłos Regionu

Kradzieże samochodów

metodą na kolec

Środa, 04 grudnia 2019 o 14:20, autor: 0 594
Kradzieże samochodów

Dzięki współpracy z policjantami z Kępna, funkcjonariusze z Leszna zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów. Metoda "na kolec" jest związana z przebijaniem opon. Dwóch obywateli Gruzji zostanie 3 miesiące w areszcie. Ile lat pozbawienia wolności im grozi?

Informacje o kradzieżach metodą "na kolec" docierały do policjantów od kilku miesięcy.  Sprawcy przebijali oponę w samochodzie osoby, która poszła do bankomatu. Po dokonaniu wypłaty, oskarżeni jechali za obserwowanym kierowcą. Gdy kierowca, po zorientowaniu się o braku powietrza w oponie, próbował wymienić oponę nie zamykając samochodu. Wtedy sprawcy niepostrzeżenie zabierali z auta, torebki, saszetki czy aktówki z zawartością.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych, leszczyńscy funkcjonariusze wraz z policjantami z Kępna zatrzymali obywateli Gruzji:  50-latka i dwóch 41-latków. po zgromadzeniu materiałów dowodowych, podejrzanym postawiono sześć zarzutów kradzieży związanych z uszkodzeniami mienia i włamań. Pokrzywdzeni stracili pieniądze, dokumenty, telefony i rzeczy osobiste. Straty wyniosły łącznie ok. 20 tys. zł.

Nie można było łatwo ich namierzyć, gdyż często zmieniali miejsca pobytu i auta. Policjanci odnaleźli kolce do przebijania opon. Sprawcy mieli przy sobie monety skradzione wcześniej w Lesznie.

Sąd aresztował dwójkę mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(Foto: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock