TworzymyGłos Regionu

Leszczyński szpital otrzyma dziecięcy respirator

Piątek, 03 kwietnia 2020 o 17:13, aktualizacja Piątek, 03 kwietnia 2020 o 17:42, autor: 0 144
Leszczyński szpital otrzyma dziecięcy respirator

Władze Powiatu Leszczyńskiego postanowiły wesprzeć Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Starostwo powiatowe przekaże na rzecz leszczyńskiej placówki dziecięcy respirator. 

Władze Powiatu Leszczyńskiego w celu zapewnienia realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 podjęły decyzję o zakupie respiratora dla noworodków, wcześniaków i dzieci na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. 

Taka decyzja spowodowana jest koniecznością leczenia dzieci przewożonych z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu na ul. Polnej do placówki w Lesznie. Poznańska klinika została wyznaczona jako oddział zakaźny dla noworodków.

Decyzja władz powiatu jest realizacją wcześniejszych zapowiedzi samorządu dotyczącego wsparcia leszczyńskiego szpitala i została podjęta w trybie zdalnym poprzez podjęcie uchwały dokonującej stosownych zmian w budżecie na rok 2020. 

źródło: powiat-leszczyński.pl
fot. Profil Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock