TworzymyGłos Regionu

Muzeum okręgowe w Lesznie

- zaprasza na wystawę

Środa, 19 lutego 2020 o 17:00, aktualizacja Środa, 19 lutego 2020 o 22:30, autor: 0 239
Muzeum okręgowe w Lesznie

Jubileusz 70-lecia powstania Muzeum Okręgowego w Lesznie to okazja do podsumowań i przyjrzenia się własnej pracy i jej efektom. Wystawa „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady” pokaże zbiory Muzeum pozyskane w ciągu ostatnich dziesięciu lat drogą zakupów i darów.

Motywem łączącym różnorodne eksponaty i spajającym wystawę będzie droga, jaką przeszły przedmioty od przekroczenia muzealnych progów do wpisania do ksiąg inwentarzowych, opracowania i umieszczenia w przestrzeniach magazynowych lub ekspozycyjnych – droga od bycia zwykłą rzeczą do stania się pełnoprawnym obiektem muzealnym.

Na wystawie zaprezentowane zostaną różnorodne eksponaty: dokumenty, fotografie, pamiątki historyczne, obiekty sztuki i rzemiosła artystycznego, a także zbiory etnograficzne, jak przedmioty codziennego użytku.

Otwarcie wystawy nastąpi 25 lutego 2020 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Okręgowym w Lesznie, przy pl. Jana Metziga 17. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 26 lutego do 16 maja 2020 roku. Zapraszamy.

tekst:JP

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock