TworzymyGłos Regionu

Nowe przypadki koronawirusa. Dotyczą leszczyńskiego szpitala

Czwartek, 02 kwietnia 2020 o 16:37, aktualizacja Czwartek, 02 kwietnia 2020 o 18:18, autor: 0 1259
Nowe przypadki koronawirusa. Dotyczą leszczyńskiego szpitala

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdził dyerktor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie Tomasz Karmiński. Wśród chorych znajduje się pielęgniarka SOR-u, ratownik medyczny oraz jedna z pacjentek oddziału chirurgicznego. 

Pielęgniarka oraz ratownik medyczny zostali odizolowani od reszty załogi. Wśród pozostałych pracowników szpitala około 20 osób zostało poddanych kwarantannie. Mimo braków kadrowych SOR, jak i cały leszczyński szpital nadal pracują.

Pacjentka, która była operowana w leszczyńskiej placówce ma zostać przewieziona na oddział zakaźny do Poznania. Stanie się tak, jeżeli pozwoli na to jej stan zdrowia. Warto zaznaczyć, że w najbliższym czasie każda osoba operowana w szpitalu w Lesznie zostanie poddana testowi na obecność koronawirusa. Pod tym kątem badani będą również pracownicy szpitala. 

źródło: leszno.naszemiasto.pl
fot. Profil Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock