TworzymyGłos Regionu

Rozmawiali na temat bezpieczeństwa nad wodą

Wtorek, 28 lipca 2020 o 16:32, aktualizacja Wtorek, 28 lipca 2020 o 16:52, autor: 0 146
Rozmawiali na temat bezpieczeństwa nad wodą

Za najmłodszymi mieszkańcami gminy Osieczna spotkali się tamtejsi dzielnicowi. Tematem wizyty stróżów prawa było bezpieczne spędzanie wolnego czasu nad wodą. 

Policja realizuje projekt „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020. 

W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze docierają do miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, aby porozmawiać o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Tym razem dzielnicowi z Gminy Osieczna promowali odpowiedzialne postawy wśród osób korzystających z akwenów wodnych oraz przypominali młodym ludziom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawiali o tym jak zapobiegać zaginięciu najmłodszych na zatłoczonej plaży i jak sobie radzić w sytuacji ewentualnego zgubienia opiekuna. Omawiane były główne przyczyny utonięć oraz podstawowe zasady zachowania nad wodą mające wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa.

Podczas spotkań funkcjonariusze zawsze przypominają o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można zgłaszać zagrożone obszary, także w zakresie utonięć i dzikich kąpielisk. 

źródło i fot. leszno.policja.gov.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock