TworzymyGłos Regionu

Ruszyła karuzela transferowa

Piątek, 01 maja 2020 o 18:00, autor: 0 761
Ruszyła karuzela transferowa

Od północy żużlowcy mogą podpisywać nowe aneksy do kontraktów. Oznacza to, że ruszyła siedmiodniowa karuzela transferowa w PGE Ekstralidze. 

To okienko transferowe znacząco różni się od poprzednich majowych ruchów kadrowych. Zacząć należy od zawodników, którzy podpisali kilkuletnie umowy. Jeżeli nie zgodzą się oni na obowiązujące w PGE Ekstralidze stawki (200 tys za podpis i 2500 za punkt) mogą w ogóle nie wystartować w najlepszej żużlowej lidze świata. 

Brak umowy na sezon 2020 nie oznacza, że w kolejnych rozgrywkach dany delikwent będzie wolnym zawodnikiem i w ofertach będzie mógł przebierać dowoli. Warunki kolejnej umowy będzie musiał uzgodnić ze swoim dotychczasowym klubem. 

Ważny punkt nowego regulaminu dotyczy również zawodników zagranicznych. Ci, którzy zdecydują się na start w Polsce nie będą mogli opuszczać naszego kraju do końca sezonu. Dodatkowo przed rozpoczęciem rozgrywek będzie musiał zostać poddany obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie, która rozpocznie się 8 maja. Badania pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 przeprowadzone zostaną 24 maja. Treningi natomiast rozpoczną się 29 maja. 

fot. tvml.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock