TworzymyGłos Regionu

Taka impreza tylko w Lesznie

Poniedziałek, 27 lipca 2020 o 18:03, autor: 0 137
Taka impreza tylko w Lesznie

Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (pozwalające na organizację plenerowych imprez masowych) sprawiły, że Zarząd Spółki Lotnisko Leszno postanowił, pomimo krótkiego czasu zorganizować dwu dniowe pokazy lotnicze. W ostatni weekend sierpnia tj. od piątku 28 do soboty 29, do Leszna powróci szum skrzydeł, łopot śmigieł oraz warkot silników z muzyką na żywo w tle.

Z powodu pandemii koronawirusa zamiast 300 pokazów samolotowych w kraju oraz za granicą odbędzie się być mże 5 tego typu imprez. 

Pokazy zaplanowano na dwa dni i rozpoczną się one od godziny 17.00 do 21.00, w formule dziennej oraz nocnej. Na niebie będzie można zobaczyć najlepsze zespoły z kraju oraz z zagranicy. Niewiadomą pozostaje przylot samolotu F16. Na płycie lotniska nie zabraknie atrakcji w postaci lotów widokowych, gastronomii oraz wesołego miasteczka. Całość poprowadzi doskonale znany prezenter TVP Radek Brzózka. 

Wstęp na pokazy z uwagi na koszty organizacji wydarzenia, które wyniosą około 280 tys zł, będzie biletowany. Wejściówki są już do nabycia za pośrednictwem internetu na stronie eBilet.pl. 

Za bilet normalny zapłacić trzeba 20 zł, ulgowy 10 zł (dzieci do lat 2 wstęp wolny). Przedsprzedaż potrwa tydzień. Po tym czasie cena biletów wzrośnie do 30 zł i 15 zł. Ilość biletów jest ograniczona, a ich ilość wynosi 12 tys.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym. Przy wejściu każdy będzie miał obowiązek dezynfekcji rąk. Na płytę wpuszczone będą tylko osoby w maseczce ochronnej. Toalety będą regularnie dezynfekowane. Strefa dla publiczności zostanie rozstawiona na obszarze 6 hektarów, tak żeby zapewnić 5 m2 na osobę.  Wejście na teren pokazów w piątek od godz. 15:00, a w sobotę od godziny 14:00. 

źródło i fot. leszno.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock