TworzymyGłos Regionu

Warsztaty opowieści „Alchemia słowa”

- zapisz się

Środa, 16 września 2020 o 19:02, aktualizacja Środa, 16 września 2020 o 19:26, autor: 0 392
Warsztaty opowieści „Alchemia słowa”

Muzeum Okręgowe w Lesznie przygotowało coś specjalnego dla wszystkich pracujących mową - warsztaty opowieści. Jak mówić, by być słuchanym? Jak opowiadać, by wzbudzać zainteresowanie? To doskonała okazja dla szefów firm, youtuberów czy handlowców, aby doskonalić swój warsztat. Dzięki szkoleniu łatwiej możesz opowiadać o produkcie, usłudze lub firmie. Szczególnie w marketingu łatwo można doświadczyć, jaką siłę ma opowieść. Opowieść, może – w zależności od faktycznych potrzeb danej marki – być pouczająca lub wpływać na emocje. Opowiadanie historii - storytelling - nazywany jest też inaczej marketingiem narracyjnym. 

W ramach "Europejskich Dni Dziedzictwa", w dniach 17 i 19 września 2020 odbędą się warsztaty edukacyjno-animacyjne pt. „Alchemia słowa”. Adepci sztuki opowiadania zostaną wprowadzeni w świat opowieści, nauczą się jak konstruować historie, poznają różne formy opowiadania, dowiedzą się jak umiejętnie wykorzystać gest, ruch czy dźwięk, w celu skoncentrowania uwagi słuchacza. Będą pracować nad strukturą, treścią i przekazem historii oraz nad przestrzenią, w której toczy się narracja.

Inspiracją do snucia opowieści będą zbiory malarstwa Muzeum Okręgowego w Lesznie, a szczególnie obraz Jana Czesława Moniuszki (1853-1908), pt. "Alchemik" z 1888 roku. Tytuł warsztatów zaczerpnięty został z książki Jana Parandowskiego (1895-1978) "Alchemia słowa", odkrywającej tajemnice twórczości pisarzy od antyku po wiek dwudziesty. Uczestnicy projektu poznają tradycję nauki sztuki oratorskiej, stanowiącej dawniej podstawę dobrego wychowania młodego człowieka.

17 września odbędzie się spotkanie dla dorosłych – zapraszamy edukatorów, nauczycieli, pracowników instytucji kultury oraz wszystkich, chcących doskonalić swoje umiejętności oratorskie. Z kolei 19 września nastąpi podsumowanie warsztatów pod hasłem „Integracji Rodzinnych”, na które zapraszamy przede wszystkim rodziny, chcące dowiedzieć się jak wielki wpływ na wychowanie może mieć sztuka opowieści. Zajęcia odbędą się w Muzeum, w dawnej synagodze mieszczącej się przy ul. G. Narutowicza 31.

Spotkanie i warsztaty opowieści poprowadzi Michał Malinowski – dyrektor i twórca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (mubabao.pl), pedagog, pisarz, poszukiwacz inspiracji i autor nowatorskich metod opowiadania. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Muzeum Jutra. Nasze Muzeum", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra". Podczas warsztatów przestrzegane będą aktualne zasady bezpieczeństwa.

→ 17 września, godz. 17.00 do 20.00 – warsztaty sztuki opowiadania dla dorosłych

→ 19 września, od godz.11.00 do 14.00 – warsztaty sztuki opowiadania dla rodzin

Miejsce: Muzeum Okręgowe w Lesznie, dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Kontakt: tel. 65 529 61 40 w. 27, email: edukacja@muzeum.leszno.pl

Więcej informacji na stronie www.muzeum.leszno.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock