TworzymyGłos Regionu

Wielkie testowanie w PGE Ekstralidze

- badania co dwa tygodnie

Czwartek, 16 lipca 2020 o 19:44, aktualizacja Czwartek, 16 lipca 2020 o 20:07, autor: 0 540
Wielkie testowanie w PGE Ekstralidze

Procedury kryzysowe wprowadzają władze PGE Ekstraligi. Badania pod kątem obecności koronawirusa zawodnicy, mechanicy, trenerzy oraz osoby funkcyjne przechodzić będą co 14 dni. 

– Będą one dotyczyły wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi, a więc nie tylko zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, lecz również wszystkich osób funkcyjnych, a w tym oczywiście sędziów i komisarzy torów – podkreślił Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. 

Koszty badań w przypadku zawodników, mechaników i obsługi meczowej będą pokrywały poszczególne kluby. Z kolei w przypadku sędziów i komisarzy torów – Ekstraliga Żużlowa. Testom poddawani będą co dwa tygodnie również dziennikarze telewizyjni pracujący w parku maszyn podczas meczów PGE Ekstraligi.

Zaostrzenie zasad ma związek z wykryciem koronawirusa u jednej z osób funkcyjnych w Rybniku.

To nie jedyne obowiązujące obostrzenie. Nadal testy genetyczne będą musieli przechodzić wszyscy zawodnicy, ale także mechanicy, którzy będą decydowali się wyjeżdżać z Polski zarówno w celach prywatnych, jak również związanych z występami i pracą w innych zawodach żużlowych poza granicami naszego kraju. Takie badania będą obowiązkowe raz w tygodniu, a ich koszty ponosić będą zawodnicy oraz mechanicy. Brak wykonania testu po powrocie do Polski, będzie skutkował automatycznym niedopuszczeniem zawodnika lub mechanika do udziału w zawodach w PGE Ekstraligi. 

źródło: speedwayekstraliga.pl
fot. unia.leszno.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock