TworzymyGłos Regionu

X Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

dla uczniów szkół podstawowych

Czwartek, 05 marca 2020 o 23:57, aktualizacja Piątek, 06 marca 2020 o 00:06, autor: 0 307
X Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

28 lutego 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbył się finał X Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych JUNIOR ENGLISH COMBAT, który został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Leszna.

W finale konkursu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych nr 3, 4, 5, 7, 9, 12 i 13 w Lesznie, oraz szkół w Górze, Rawiczu, Rydzynie, Dąbczu, Bojanowie, Starym Bojanowie, Czerninie, Kościanie, Wielichowie, Łysinach, Ślubowie, Kaczkowie, Górce Duchownej oraz Kąkolewie. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu i lutym. Dwoje najlepszych uczniów z danej szkoły kwalifikowało się do finału, który odbył się w „Koperniku”.

W dniu finału uczennice i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziła warsztaty o wykorzystaniu gier planszowych na lekcjach języka angielskiego w szkole podstawowej.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów, a następnie część ustna, który wyłoniła następującą kolejność laureatów:
1. Katarzyna Kosik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
2. Wiktoria Nadolna, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
3. Sonia Schubert, Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie
4. Patryk Gronowski, Szkoła Podstawowa w Czerninie
5. Dawid Grygier, Szkoła Podstawowa w Dąbczu
6. Bartosz Dawidziak, Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, Towarzystwo Przyjaciół II LO, Pracownię ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów przy Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, Wydział Anglistyki UAM oraz wydawnictwo Pearson wręczyła pani Krystyna Łasowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Laureaci otrzymali również z rąk pani Jolanty Perczak zaświadczenia, które zwalniają ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych w II Liceum.

Dziesiąta edycja konkursu JUNIOR ENGLISH COMBAT potwierdziła wysoki poziom umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego uczennic i uczniów z Leszna i regionu, a także chęć i zaangażowanie nauczycieli do przygotowywania uczniów do udziału w konkursie. Finaliści i laureaci dali się poznać jako młodzi ludzie o szerokich zainteresowaniach, ciekawi świata, uzdolnieni językowo, a przede wszystkim chętni do podejmowania intelektualnych wyzwań. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

(Źródło: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock