TworzymyGłos Regionu

Żłobek i Dzienny Dom Pobytu pod jednym dachem!

- pierwsza taka placówka w naszym regionie i w Polsce

Wtorek, 18 lutego 2020 o 13:34, aktualizacja Środa, 19 lutego 2020 o 01:17, autor: 0 591
Żłobek i Dzienny Dom Pobytu pod jednym dachem!

Taki projekt zasługuje na promowanie i naśladowanie.  Centrum jest pierwszym obiektem w regionie, w którym grupy bardzo odmienne, znajdują wspólny pierwiastek. Pierwiastek bezpieczeństwa, opieki oraz wzajemnej akceptacji i szacunku. Wspólnie budujemy szczęście WSZYSTKICH członków lokalnej wspólnoty - tak najprościej można zareklamować to co za naszą miedzą, bo w gminie Przemęt a dokładniej w miejscowości Błotnica stworzono dla społeczności lokalnej.

Przebudowa oraz dostosowanie sali wiejskiej w Błotnicy do wymagań zarówno seniorów, jak i maluchów była przedsięwzięciem ambitnym oraz niezwykle potrzebnym społecznie. Efektem wypracowanym przez Gminę Przemęt jest pierwsza w kraju placówka mieszcząca pod jednym dachem żłobek gminny oraz Dzienny Dom Pobytu Senior+. Na wydarzeniu oprócz lokalnej społeczności oraz władz samorządowych pojawi się między innymi Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołajczyk oraz Dyrektor Departamentu Wdrożenia Europejskiego Funduszu Społecznego Pani Sylwia Wójcik.

- Inicjatywy jak ta w Błotnicy stanowią o wielkiej trosce włodarzy o wszystkich mieszkańców swojej gminy. To niezwykle ważne, by wspierać rozwój usług zarówno żłobkowych, jak i senioralnych w regionie. Połączenie pod jednym dachem różnych grup wiekowych ma terapeutyczny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie, czego dowodzą holenderskie placówki, z których Centrum w Błonicy czerpało inspirację. Wielkie gratulacje dla Wójta Gminy Janusza Frąckowiaka, który nie poprzestał na obietnicach, a doprowadził całość do uroczystej inauguracji obiektu. - mówi Prezes Zarządu Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju z Poznania,  która wspomagała gminę w trudnym procesie pozyskiwania dotacji jako ekspert ds. funduszy europejskich i krajowych - Naszym zadaniem było skuteczne opracowanie wniosków aplikacyjnych oraz połączenie różnych źródeł finansowania, optymalnie dostosowując zakresy projektów do potrzeb Gminy Przemęt. Plan wykonaliśmy w 100%, co było możliwe dzięki naszej wiedzą zdobytej w trakcie 15 letniej współpracy z samorządami. - dodaje.

Centrum w Błotnicy bierze jednocześnie udział w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku, który organizowany jest pod patronatem m. in. Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP.

Centrum jest pierwszym obiektem w regionie, w którym grupy bardzo odmienne znajdują wspólny pierwiastek. Pierwiastek bezpieczeństwa, opieki oraz wzajemnej akceptacji i szacunku. Wspólnie budujemy szczęście WSZYSTKICH członków lokalnej wspólnoty! Gmina Przemęt inwestycję w usługi senioralne oraz żłobkowe realizuje poprzez 5 projektów finansowanych z 3 różnych źródeł, a całkowita ich wartość 4 883 046,69 zł (dofinansowanie 3 966 847,22 zł). Dotacje pochodzą z programów rządowych Maluch+ i Senior+, a także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozostałe środki to wkład własny z budżetu Gminy Przemęt.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock