TworzymyGłos Regionu

Tęczowe Orientuj się w Lasocicach

Poniedziałek, 02 lipca 2018 o 10:29, aktualizacja Wtorek, 21 sierpnia 2018 o 13:35, autor: 0 897
Tęczowe Orientuj się w Lasocicach

Po raz drugi w Lasocicach odbyła się impreza Orientuj się. Były biegi, spacery, maraton zumby, wieczorne kino pod chmurką, ale najbardziej widowiskowy stał się festiwal kolorów.

Czy potrzeba wiele żeby poruszyć ludzi do wspólnej zabawy? Tak naprawdę nie, wystarczy zaproponować im udane, wesołe i pełne śmiechu popołudnie i naprawdę nie będzie się narzekać na frekwencję. W ogóle brak narzekania, a zamiast tego radosne działanie to coś co mogłoby idealnie scharakteryzować imprezę Orientuj się w Lasocicach.

- Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech kategorii: bieg (5 km), nordic-walking (3 km) lub rower (6 km). W ramach współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Tritime uczestnikom biegu mierzony był czas. Zwycięzcą został Filip Zdonek, na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Kierzek, zaś podium zamknął Jan Adamiak zajmując III miejsce. W kategorii nordic-walking oraz rower zwycięzcom był każdy – mówi Mikołaj Kostaniak, prezes Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo, które to wraz z Centrum Aktywności Twórczej z Leszna organizowało niedzielną imprezę. - Po biegu był czas by zregenerować siły i zjeść kiełbasę prosto z ogniska. Następnie do wspólnej zabawy i tanecznej zumby zachęcała wszystkich Martyna Gorwa. Kulminacyjnym puntem był Festiwal Kolorów – wyrzut w powietrze kolorowych proszków.. od których każdy był kolorowy. Ten moment przyciągnął zwłaszcza dzieci i młodzież, choć nie zabrakło i dorosłych.

Energię uczestników czuć było przez skórę, a tęcza kolorów jeszcze długo unosiła i przemieszczała się przez Lasocice, pod postacią barwnych ludzi. Organizatorzy za współpracę chcieliby podziękować”

- Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Święciechowie

- Urzędowi Gminy Święciechowa

- Marcinowi i Jakubowi za obsługę kina plenerowego

- Martynie Gorwa za poprowadzenie rozgrzewki oraz niesamowitej zumby

- Piotrowi Jackowskiemu za zabezpieczenie medyczne imprezy

- Radnemu Gminy Panu Piotrowi Samolakowi

- Mateuszowi Różańskiemu

- Maciejowi Nowaczykowi

- Panu Andrzejowi Adamskiemu z OSP Przybyszewo

- Zespołowi Dzielnicowych Policji ze Święciechowy

- Zespole Szkół w Lasocicach

- Spółdzielni Socjalnej Tritime

- wolontariuszom, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu i zaangażowania w przygotowanie tego wydarzenia.

 

Otwartym pozostaje tylko pytanie czy impreza odbędzie się za rok. Albo nawet nie czy, tylko kiedy bo mieszkańcy Lasocic już czekają by po raz kolejny wziąć w niej udział.

 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatMniej kradzieży, ale więcej wypadków. Leszczyńska policja podsumowuje rok
06.02.20190 89
Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2018. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Po...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock