TworzymyGłos Regionu

Hołd ofiarom ludobójstwa

Niedziela, 14 kwietnia 2019 o 12:40, autor: 0 10
 Hołd ofiarom ludobójstwa

Społeczeństwo Leszna i powiatu leszczyńskiego oddało  hołd zamordowanym w 1940 r. w Związku Radzieckim ponad 20 tysiącom polskich oficerów.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowano w Lesznie uroczystości upamiętniające zamordowanie przez Sowietów tysięcy Polaków w Związku Radzieckim. Hołd ofiarom ludobójstwa oddano podczas mszy w leszczyńskiej bazylice, na cmentarzu parafialnym, pod tablicą upamiętniającą zamordowanych oficerów 17 pułku ułanów i pod pomnikami Pamięci Ofiar Katynia i Matek Katyńskich.

W manifestacji patriotycznej z okazji 79-rocznicy tragicznych wydarzeń uczestniczyli przedstawiciele władz Leszna, powiatu leszczyńskiego, województwa wielkopolskiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i młodzież szkolna. W imieniu władz powiatu leszczyńskiego kwiaty złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Grzegorz Rusiecki.

Źródło: Powiat Leszczynski

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoPrzyjdź, weź udział w biegu i pomóż 15 – letniemu Michałowi
23.04.20190 13
28 kwietnia 2019 (niedziela) w Karczmie Borowej odbędzie się X edycja Biegu ,,Transplantacja to Życie” na 5 km - to projekt społeczny realizowany przez Zespół Szkół Nr 4 im. ...
nazwa
Dni Gminy Krzemieniewo
23.04.20190 33
nazwa
Klekoty w Bukówcu
23.04.20190 39

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock