Za nami 24. kolejka leszczyńskiej klasy okręgowej (video)

Wtorek, 14 maja 2019 o 14:38, aktualizacja Piątek, 17 maja 2019 o 15:47, autor: 0

Po 24 seriach niezwykle interesująca sytuacja panuje na boiskach leszczyńskiej klasy okręgowej. Po 53 punkty uzbuerały do tej pory 4P4S Rydzyniak Rydzyna oraz Grom Wolsztyn.

W Wijewie doszło do konfrontacji tamtejszej Brenewii z Heliosem Czempiń. Gospodarze do 40 minuty prowadzili dwa do zera. Goście z Czempinia kontaktową bramkę zdobyli jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie przyjezdni dołożyli kolejne cztery trafienia zwyciężając ostatecznie Brenewię Wijewo 5:2.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach 24 kolejki Sokół Wroniawy pokonał na wyjeździe GKS Włoszakowice 4:1. W derbach ziemi rawickiej pewne 3 punkty zgarnęła natomiast Sparta Miejska Górka, która na własnym terenie pokonała Sarnowiankę Sarnowa 3 do 0. Niezwykle cenne zwycięstwo odniósł przed własną publicznością Rydzyniak Rydzyna, który u siebie zwyciężył Piasta Poniec 1:0.

Dzięki wygranej zespół z Rydzyny zrównał się punktami z dotychczasowym liderem Gromem Wolsztyn. Wolsztynianie punkty zgubili w przegranym 2:3 pojedynku z Wisłą Borek Wielkopolski. W pozostałych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odnioły Korona Wilkowice, Lew Pogorzela oraz Grom Czacz.

W ligowej tabeli dwie czołowe lokaty zajmują ekipy z Rydzyny i Wolsztyna, które zgromadziły dotychczas 53 punkty. Na trzeciej lokacie z dorobkiem 51 oczek plasuje się obecnie Sparta Miejska Górka.