TworzymyGłos Regionu

Kubera wjechał do finałów IMŚJ

Sobota, 25 maja 2019 o 19:25, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2019 o 15:21, autor: 0 512
Kubera wjechał do finałów IMŚJ

W sobotę rozegrano trzy rundy kwalifikacyjne. W Stralsund awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów wywalczył Dominik Kubera. 

Leszczynianin w całych zawodach zajął drugie miejsce. Najlepszy okazał się natomiast Frederik Jakobsen, który w biegu dodatkowym pokonał właśnie Kuberę. Na trzecim stopniu podium uplasował się natomiast Nick Skorja. Ostatnie, premiowane awansem miejsce zajął Tim Sorensen z Danii. 

Z awansu do finałów w czeskich Pardubicach cieszył się inny Polak - Maksym Drabik. Reprezentujący na co dzień barwy Betardu Sparty Wrocław junior stanął na najniższym stopniu podium. Z dorobkiem 14 punktów zwyciężył Jonas Jeppesen. Drugie miejsce przypadło w udziale Brytyjczykowi Robertowi Lambertowi. Z awansu mógł cieszyć się również reprezentant gospodarzy Jan Kvech. 

W Krakowie z wygrał Rosjanin Gleb Czugunow. W stolicy Małopolski awans wywalczyli dwaj Polacy. Drugi był Wiktor Lampart, a czwarty Rafał Karczmarz. Biało-czerwonych przedzielił trzeci w całych zawodach Duńczyk Patrick Hansen. 

Do dwunastki, która wywalczyła awans dołączy jeszcze trzech zawodników, którym tzw. dzikie karty przyznadzą organizatorzy. 

Lista zawodników, którzy wywalczyli awans do finałów IMŚJ:

1. Frederik Jakobsen
2. Dominik Kubera
3. Nick Skorja
4. Tim Sorensen
5. Jonas Jeppesen
6. Robert Lambert
7. Maksym Drabik
8. Jan Kvech
9. Gleb Czugunow
10. Wiktor Lampart
11. Patrick Hansen
12. Rafał Karczmarz 

źródło: unia.leszno.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock