TworzymyGłos Regionu

Grand Prix Challange już bez leszczynian

Niedziela, 09 czerwca 2019 o 08:58, aktualizacja Środa, 26 czerwca 2019 o 19:19, autor: 0

W słowacjkiej Żarnowicy oraz szkockim Glasgow bój awans do Grand Prix Challange toczyli dwaj żużlowcy Fogo Unii Leszno. Niestety zarówno Jarosław Hampel jak i Bartosz Smektała odpadli z dalszej rywalizacji.

Ściganie za naszą południową granicą świetnie rzpoczął Jarosław Hampel. W dwóch swoich pierwszych sartach dowiózł do mety trzy punkty. Niestety resztę swoich wyścigów zakończył na trzecim miejscu co pozwoliło mu na zdobycie 9 punktów i zajęcie szóstego miejsa w całych zawodach, które padły łupem Andersa Thomsena. Drugie miejsce zajął Martin Vaculik, a trzeci był Peter Lujng, ktróy w biegu dodatkowym pokonał Mateja Zagara. Całą wyżej wymieniona czwórka zapewniła sobie awans do dalszej fazy cyklu.

W Glasgow rywalizaował natomiast Bartosz Smektała. Junior Fogo Unii Leszno na swoim koncie zapisał 6 punktów (0,0,3,3,0) co wystarczyło do zajęcia 9 miejsca w klasyfikacji turnieju. Z kompletem punktów zwyciężył Craig Cook. Brytyjczyk wyprzedził Nielsa Kristiana Iversena oraz trzeciego w całym turnieju Pontusa Aspgrena. Czwarte, także premiowane awansem miejsce wywalczył Robert Lambert.

źródło: sportowefakty.wp.pl