TworzymyGłos Regionu

1000 zł dla nauczycieli?

Czwartek, 23 maja 2019 o 21:16, aktualizacja Poniedziałek, 03 czerwca 2019 o 15:20, autor: 0 735
1000 zł dla nauczycieli?

Pojawiła się nowa propozycja od władz miasta. Urząd Miasta Leszna po przekrojowej analizie stwierdził, że nie jest możliwe wypłacenie wynagrodzeń z tytułu strajku nauczycieli. Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak postanowił, aby niewypłacone środki pozostały w budżetach poszczególnych szkół.

Została podjęta decyzja, aby zaproponować Radzie Miejskiej przyznanie nauczycielom dodatkowego wynagrodzenia w kwocie 1000 zł w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Leszno. Warunkiem uzyskania tego świadczenia, o które mógłby wnioskować każdy nauczyciel, byłoby przeprowadzenie działań mających na celu promocję tej rocznicy wśród uczniów. Wraz z tym zaproponowano inicjatywę, aby dodatkowe wynagrodzenie w kwocie 500 zł także otrzymali wszyscy pracownicy niepedagogiczni zatrudnieni do pracy w oświacie. Trwają przygotowania nad odpowiednim projektem ustawy. Trafi ona pod obrady radnych w maju lub w czerwcu. Wtedy to odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Na razie pomysł został przedstawiony przewodniczącym wszystkich klubów i przedstawicielom nauczycielskich związków zawodowych, gdzie został on przyjęty z aprobatą.

Fot. TVML

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock