TworzymyGłos Regionu

20 milionów na 70. urodziny

Środa, 16 stycznia 2019 o 16:47, autor: 2 339
20 milionów na 70. urodziny

W dniu 70. urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka do Leszna dotarła bardzo dobra informacja. Projekt rewitalizacji biblioteki uzyskał ponad 88% punktów w rankingu i miasto otrzyma ponad 20 milionów złotych.

Tak wspaniała wiadomość przekazano za pomocą strony internetowej Urzędu Miejskiego w Lesznie.

- Projekt Leszna uzyskał 39 pkt, co stanowi 88,64% maksymalnej liczby punktów możliwej do uzyskania. W ramach działania 9.2 "Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych" otrzymamy 20.693.575,01 zł na realizację zadania wartego 24.345.382,38zł. Uchwała Sejmiku Województwa Wielkopolskiego potwierdzająca przyznanie tego olbrzymiego dofinansowania zostanie podjęta najprawdopodobniej w ciągu najbliższego miesiąca. – czytamy na stronie urzędu.

To chyba najlepszy prezent jaki województwo Wielkopolskie mogło sprawić jubilatce w roku 70-lecia placówki. Po podjęciu uchwały przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego miasto przystąpi do podpisania umowy i organizacji przetargu. Są duże szanse, że prace ruszą jeszcze wiosną tego roku.

(olek/foto: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~,
16.01.2019 21:10

Ci to mają szczęście

avatar
~Trybuna
17.01.2019 09:45

Ja mam takie pytanie Dlaczego w Teatrze Miejskim nie wystawia sie sztuk Stanislawa Grochowiaka ktory jest Leszczyniakiem,a Wasza Biblioteka nosi jJego Imie? czy naprawde nie mozna wystawic tak abitnych dziel Grochowiaka jak:Partita na instrument drewniany, Kaprysy Lazarza, Po tamtej stronie swiec, Dzien Orderu,Ksiezyc,Chlopcy, Okapi (!),Karabiny,,W popiol plodna, Z glebokiej odchlani wolam Cie ,Trismus?! Czy szczegolnie aktualnego w tej dobie w Polsce "KrolaIV" ???? DLACZEGO ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock