TworzymyGłos Regionu

50 lat razem

- medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Czwartek, 05 grudnia 2019 o 15:18, autor: 0 535
50 lat razem

29 listopada w ratuszu w Lesznie, miała miejsce uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na zaproszenie Łukasz Borowiaka, w uroczystości uczestniczyło 8 par.

Medale wręczono: Irenie i Stanisławowi Ratajczak, Helenie i Tadeuszowi Kulpowicz, Wacławie i Zdzisławowi Dobruckim, Halinie i Janowi Jędraszczyk, Wandzie i Leszkowi Kordus, Urszuli i Czesławowi Koniecznym, Faustynie i Andrzejowi Michalak oraz Urszuli i Feliksowi Kubiak.

Wśród zaproszonych byli też Weronika i Stanisław Skrzypczakowie, którzy w tym roku świętują 60 lat małżeństwa. Medale otrzymali już 10 lat temu. Teraz, tak jak pozostali jubilaci, przyjęli życzenia i upominki od prezydenta oraz Anny Szymaniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Spotkania z jubilatami są zawsze okazją do tego, aby seniorzy wypytali prezydenta o to, co dzieje się w Lesznie. Kto wie, być może kolejna taka uroczystość odbędzie się w innej scenerii, bo niebawem ruszy remont ratusza i przy najważniejszej w mieście budowli staną rusztowania.

(Źródło: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock