TworzymyGłos Regionu

Gorąco na sesji Rady Miejskiej

Czwartek, 30 maja 2019 o 22:18, aktualizacja Wtorek, 04 czerwca 2019 o 19:30, autor: 4 742
Gorąco na sesji Rady Miejskiej

Do ostrej wymiany zdań doszło dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej Leszna. Prezydentem Łukasz Borowiak starł się z  radnymi opozycji. Przyczyną konfliktu okazał się  podział wolnych środków budżetowych.

Wszystko zaczęło się od pytania radnego Koalicji Obywatelskiej Przemysława Górznego, który zapytał o zmniejszenie kwot zaplanowanych w budżecie miasta na inwestycje. Prezydent Miasta Leszna oraz skarbnik Grażyna Hałupka wyjaśniali, że miasto z żadnej inwestycji nie rezygnuje, jednak część z nich należy odsunąć w czasie. Chodzi tu głównie o późniejsze dofinansowania czy duże ich nagromadzenie w jednym czasie. Forma, w jakiej prezydent zwrócił się do radnego, nie spodobała się m.in. innej radnej Adriannie Machowiak. Prezydent zasugerował radnemu skupienie się, gdyż te kwestie były wyjaśniane podczas posiedzeń komisji. Zareagowała na to radna: "Proszę nas nie pouczać, bo zaraz stąd wyjdę, my jesteśmy skupieni zarówno podczas komisji, jak i na sesjach". - powiedziała.
Radni opozycji poprosili o przerwę. Podczas niej zastanawiali się, czy nie opuścić obrad w proteście przeciwko zachowaniu prezydenta. O mediację poprosili przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Malepszego, który razem z szefem klubu Markiem Weinem spotkali się z Łukaszem Borowiakiem. Po przerwie radni KO wrócili na salę obrad.
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~zniesmaczona
31.05.2019 09:23

przedszkole

avatar
~polityka
31.05.2019 09:55

Radni KO ponownie w roli głównej... :/

avatar
~zenek
31.05.2019 20:54

Mała, wielka polityka.

avatar
~To ja.
31.05.2019 22:19

Leszno na samorząd nie ma co narzekać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock