TworzymyGłos Regionu

Niezwykła wystawa w Lesznie

Czwartek, 06 czerwca 2019 o 18:36, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2019 o 19:02, autor: 3 830
Niezwykła wystawa w Lesznie

Na Alejce Juliusza Słowackiego w Lesznie zainaugurowano wystawę zatytułowaną „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie Tata." Inicjatorem jest Fundacja Dorastaj z Nami, która od 9 lat udziela pomocy rodzinom ciężko poszkodowanych i zmarłych żołnierzy, policjantów, strażaków czy ratowników górskich.

Tematem przewodnim wystawy jest 10 osób, które pełniąc służbę zmarły lub doznały ciężkich ran, takich jak np. amputacja nóg. Dotyczy ona zarówno misji pełnionych w Polsce, jak i tych za granicą naszego państwa. Na planszach, które znalazły się na murach dawnej Leszczyńskiej Fabryki Pomp, można zobaczyć zdjęcia i role, które pełniły dane osoba oraz krótki opis. Znaleźli się tam m.in. żołnierze polegli w Iraku czy Afganistanie, policjanci, którzy zginęli podczas służby czy ratownik, który zginął w lawinie.

Wystawa przyjechała z warszawskich Łazienek i będzie czynna przez następne 2 tygodnie. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele leszczyńskich służb mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, jednostki wojskowej, żandarmerii, Wojskowej Komendy Uzupełnień. Była też liczna grupa uczniów m.in. z ZS nr 4  Lesznie, skąd 2 uczennice przedstawiały poszczególne sylwetki i ZSP w Nietążkowie (klasa mundurowa).

fot. TVML

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Good idea
06.06.2019 19:13

Świetna wystawa

avatar
~Zen
06.06.2019 23:25

Mogę prosić o zdjęcia z tej wystawy? To możliwe?

avatar
~Arturro
07.06.2019 00:34

https://m.youtube.com/watch?v=Lg1NccnVnxk Material przygotowany przez telewizję tvml.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock