TworzymyGłos Regionu

Psy stają plagą Wijewa?

Środa, 20 czerwca 2018 o 11:28, autor: 4 2222
Psy stają plagą Wijewa?

Mieszkańcy gminy Wijewo skarżą się na wałęsające się ulicami bezpańskie psy, które szczególnie niebezpieczne są dla dzieci. Jak okazuje problem dostrzegają już władze gminy, jednak w większości czworonogi mają swoich właścicieli.

Sprawa psów, które samopas przemieszczają się po terenie gminy Wijewo narastała od dłuższego czasu. W końcu czara napełniła się tak mocno, że zareagowały władze gminy, publikując na swojej stronie specjalny komunikat w sprawie psów. W komunikacie możemy przeczytać miedzy innymi, że często wałęsające się czworonogi mają swoich właścicieli, którzy jednak nie dopilnowują swoich pupili. Władze gminy przypominają, że posiadacze psów są zobowiązani do trzymania ich na własnej posesji oraz ponoszą pełną odpowiedzialność za ich zachowanie. Na końcu zwracają się z prośbą o większa uwagę przy zabezpieczeniu furtek i ogrodzeń posesji. Pełen komunikat zamieszczamy poniżej.

Drodzy mieszkańcy!

W ostatnim okresie na terenie naszej Gminy nasiliło się zjawisko dużej ilości psów, które bez żadnego nadzoru wałęsają się po miejscowościach, narażając na niebezpieczeństwo szczególnie dzieci. W zdecydowanej większości przypadków zwierzęta mają swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne” psy to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez mieszkańców.

Urząd Gminy Wijewo uprzejmie przypomina, iż zgodnie z art. 18 uchwały nr XXIII/114/2016 Rady Gminy Wijewo z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie przyjęcia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wijewo”, „osoby utrzymujące zwierzęta domowe, w szczególności psy, zobowiązane są trzymać je na swojej nieruchomości oraz zapewniają właściwą opiekę i ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie zwierząt, które utrzymują”.

 Prosimy wszystkich mieszkańców, którzy posiadają psy, aby nie zapominali o swoich czworonogach i skuteczne zabezpieczali furtki i ogrodzenia posesji, tak by psy nie mogły jej opuszczać bez właściciela.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~mieszkaniec
20.06.2018 11:41

To jest chore, najlepiej wyłapać kilka psów to się od razu właściciele obudzą

avatar
~Brenno ostrow
20.06.2018 11:48

We Wijewie plaga psów a na Ostrowie kociarnia ?Lepiej niech zajmą się tym bo osobiście spakuje te koty na busa i do gminy podwioze !

avatar
~Mieszkanka
23.06.2018 10:11

Każdy mieszkaniec Brenna z łatwością byłby w stanie wskazać do kogo należy wałęsających się po jego ulicy pies...więc może by tak zgłosić na policję fakt o tym, czyj pies biega a policja miałaby możliwość nałożyć mandat. Raz drugi i wtedy by do właścicieli psów dotarło, gdzie ma pies mieć swoje miejsce - na podwórku.

avatar
~mieszkanka z lipowej
23.06.2018 19:24

Ukarać włascicieli to przypomną sobie ze mają psy . Szłam z dzieckiem i gonił nas pies jednak udalo nam się uciec bo zribilam to spokojnie . Dzieci małe ktore chodza do szkoly nie wiedza jak sie zachowac w takiej sytuacji . Wszystkim sie oczy otwirzą jak dojdzie do tragedi . Ludzie badzcie odpowiedzialni za swoje psy . Tak samo irytuje mnie jak idę z dzieckiem na spacer a z przeciwka na smyczy ktoś prowadzi takie( bydle) bez kaganca i ociera sie o moje dziecko ktore jest przestraszone . Ja bym wlepila mandaty 1000zł to się szybko nauczą

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock