TworzymyGłos Regionu

Sztab kryzysowy zadecydował o moście do Brenna Ostrów

Piątek, 15 czerwca 2018 o 13:11, aktualizacja Wtorek, 19 czerwca 2018 o 11:27, autor: 3 3063
Sztab kryzysowy zadecydował o moście do Brenna Ostrów

Wczorajszego popołudnia właściciel drogi między Brennem a Brennem Ostrów zamknął most. Decyzja podjęta przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poskutkowała uwięzieniem przebywających na Ostrowie ludzi. W gminie Wijewo zebrał się sztab kryzysowy.

Mieszkańcy Brenna i letnicy podążający do letniska Brenno Ostrów przeżyli wczoraj szok. Na jedynej prowadzącej drodze został zamknięty most. Właścicielem tego mostu oraz odcinka drogi jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a gmina Wijewo od dwóch lat stara się pozyskać ten grunt. Bez takiej decyzji nie ma możliwości inwestować w drogę, która jest w fatalnym stanie technicznym. Wczoraj wójt gminy Mieczysław Drożdżyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kasperski spotkali się w tej sprawie z dyrektorem oddziały Poznańskiego KOWR.

- W dniu wczorajszym z Przewodniczącym Rady Gminy udaliśmy się do Poznania na rozmowy w sprawie przekazania gminie Wijewo drogi wraz z mostem prowadzącej do Brenna Ostrów. Podczas spotkania dyrektor wyrażał opinie, że jest spora szansa na przekazanie nam tego gruntu, chociażby w formie użyczenia – relacjonuje spotkanie wójt Mieczysław Drożdżyński.

Tym większe musiało być zdziwienie władz gminy, kiedy po powrocie z Poznania dowiedzieli się o zamknięciu mostu. Przyspawane zostały porządne bariery, które całkowicie zablokowały drogę.

- Popołudniem zwołałem sztab kryzysowy, ponieważ na letnisku znajdował się autokar z dziećmi, który nie był w stanie przejechać przez proponowaną przez właściciele drogi, drogę alternatywną. Po spotkaniu podjąłem decyzję o usunięciu barier, co dzisiaj uczyniła straż pożarna. Naprawdę dziwi mnie takie zachowanie spółki państwowej – dodaje wójt.

Próbowaliśmy zdobyć komentarz do całej sytuacji od dyrektora oddziału terytorialnego w Poznaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, jednak do tej pory Wojciech Perczak był nieuchwytny.

(olek/ foto: Mieczysław Drożdżyński)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Zenek
15.06.2018 14:23

Bareja wiecznie zywy.

avatar
~Aga
15.06.2018 23:27

Moja córka była tam na wycieczce. Dzieci przez tą głupotę tam utknęły.

avatar
~Łukasz Dębowaki
17.06.2018 16:52

Żenada , żenada i tyle Tfuuuu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock