TworzymyGłos Regionu

Antyterroryści z Poznania w akcji pod Lesznem

Środa, 19 grudnia 2018 o 15:09, autor: 0 677
Antyterroryści z Poznania w akcji pod Lesznem

W 2015 roku na terenie Niemiec doszło do porwania z żądaniem okupu 70 tysięcy euro. Za porywaczami wydano Europejski Nakaz Aresztowania, a ślad za jednym z nich prowadził w okolice Leszna.

Poszukiwaniem porywacza zajmowała się specjalna komórka Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Zespół Poszukiwań Celowych. Mężczyzna, który trzy lata temu brał udział w porwaniu ma obywatelstwo Niemiec, jednak z pochodzenia jest Polakiem.

-Niemieccy funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może się ukrywać na terenie naszego kraju. Ich podejrzenia potwierdzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ustalili, że podejrzany mieszka ze swoją rodziną pod Lesznem – czytamy w komunikacie na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - 18 grudnia br. Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Poznania dokonał zatrzymania mężczyzny. Zdecydowane i natychmiastowe zatrzymanie było ogromnym zaskoczeniem dla 39-latka. Został obezwładniony i przewieziony do jednostki Policji. Zostanie on przekazany niemieckim policjantom.

Jest to kolejny sukces poznańskich funkcjonariuszy specjalizujących się w poszukiwaniach osób.

(olek/ foto: KWP w Poznaniu)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatMniej kradzieży, ale więcej wypadków. Leszczyńska policja podsumowuje rok
06.02.20190 89
Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2018. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Po...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock