TworzymyGłos Regionu

Będzie ferma drobiu w Lipnie? Mieszkańcy protestują, wójt wprowadzony w błąd

Wtorek, 10 kwietnia 2018 o 11:49, autor: 0 1920
Będzie ferma drobiu w Lipnie? Mieszkańcy protestują, wójt wprowadzony w błąd

Wiele emocji budzi kwestia ewentualnego powstania dużej fermy drobiu w okolicach Lipna. Mieszkańcy nie chcą tego typu działalności przy swoich domostwach, władze starają się spełnić ich oczekiwania, jednak niespodziewanie prace rady i wójta sabotuje pracownik urzędu gminy?

Jeszcze w ubiegłym roku wśród mieszkańców Lipna gruchnęła wiadomość o powstawaniu nowej fermy drobiu w okolicy ich miejscowości. W obawie przed uciążliwością tego typu zakładu podjęto działania aby zmobilizować władze gminy, by te na fermę się nie zgodziły. 25 stycznia tego roku Rada Gminy Lipno podjęła uchwałę zmierzającą do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy uniemożliwiłyby tego typu działalność gospodarczą w rzeczonym obrębie. Wydawać by się mogło, że sprawa została załatwiona pozytywnie dla mieszkańców. Jednak w przestrzenni publicznej zaczęła krążyć informacja, że plan nic nie da, bo będzie niepełny. Zarządzona kontrola wykazała, że mogłoby się tak zdarzyć, a wszystko przez swoisty sabotaż pracownika gminy, który wprowadził wójta i Radę Gminy w błąd. W celu uspokojenia mieszkańców wójt wydał specjalne oświadczenia, które publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Lipno,

         wielu z Państwa zaniepokoił fakt, że w miejscowości Lipno może powstać ferma drobiu. To już drugi tego typu przypadek. Przypomnę, że pierwszy miał miejsce na przełomie roku. To wtedy wraz z Radą Gminy Lipno podjąłem działania w celu zabezpieczenia mieszkańców przed inwestycją, która może znacząco i negatywnie wpłynąć na komfort Państwa życia. W dniu 25 stycznia 2018 r. została podjęta uchwała Nr LIII/314/2018 Rady Gminy Lipno w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lipno, dla obszarów o przeważającej funkcji rolnej i leśnej, położonych w części obrębów Lipno, Klonówiec i Zakowo, której celem było zabezpieczenie całego obszaru wokół Lipna, przed tego typu inwestycjami.

W ostatnich dniach wyszło na jaw, iż pracownik Urzędu Gminy Lipno odpowiedzialny za przygotowanie projektu ww. uchwały, wbrew stanowisku Wójta Gminy Lipno i radnych Rady Gminy Lipno, nie objął w dokumencie części działki, na której (ze względu na jej rozmiar) mogłaby w przyszłości powstać ferma drobiu.

Postępowanie pracownika zostało ocenione i została na niego nałożona kara porządkowa adekwatna do popełnionego czynu.

Zachowanie pracownika wprowadzające w błąd Wójta i Radnych spowodowało powstanie kolejnego niepotrzebnego niepokoju społecznego, dlatego nie dziwi mnie fakt, że w związku z tą sprawą zaczęto zbierać podpisy przeciwko możliwości powstania fermy drobiu.

Serdecznie dziękuję za Państwa aktywność, ponieważ każdy podpis utwierdza mnie  w przekonaniu, iż działania podjęte przez władze Gminy Lipno, polegające na zabezpieczeniu mieszkańców przed potencjalnymi skutkami oddziaływania takiej inwestycji, są słuszne.

Zapewniam Państwa, że w najbliższym czasie zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne  w sprawie zmiany uchwały, celem objęcia tego terenu zakazem zabudowy.

 

                                                                  Załączam wyrazy szacunku

                                                                (-) Jacek Karmiński

                                                                Wójt Gminy Lipno

Czy teraz uda się pozytywnie zakończyć całą sprawę, a mieszkańcy będą mogli być pewni, że ich stanowisko nie zostanie pominięte?

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock