TworzymyGłos Regionu

Bez wykrytego koronawirusa

w powiecie leszczyńskim

Środa, 18 marca 2020 o 14:37, autor: 0 360
Bez wykrytego koronawirusa

Dotychczas w powiecie leszczyńskim nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objętych jest natomiast trzech mieszkańców.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie poinformowało o aktualnej stanie działań służb i instytucji publicznych związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiecie leszczyńskim.

Według danych na 16 marca br. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie nie zanotowała ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem w Lesznie i powiecie leszczyńskim, natomiast 15 osób, w tym 3 w powiecie leszczyńskim,  poddanych jest kwarantannie.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie oraz we wszystkich urzędach miejskich i gminnych w powiecie zawieszono bezpośrednią obsługę mieszkańców lub wprowadzono ograniczenie w tej obsłudze do spraw pilnych, rekomendując załatwianie spraw pocztą tradycyjną i elektroniczną.

Wszystkie instytucje samorządowe w powiecie leszczyńskim odwołały lub przełożyły zaplanowane na najbliższe tygodnie konkursy, imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne, w tym największą w regionie – Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym (przełożony na 4 października br.), a także okolicznościowe spotkania i zebrania. Gminne ośrodki kultury zawiesiły działalność swoich sekcji.

(Źródło: Powiat Leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock