TworzymyGłos Regionu

Biegacze sprawdzili swoją wydolność na Teście Coopera

Sobota, 11 maja 2019 o 14:16, aktualizacja Środa, 15 maja 2019 o 16:05, autor: 0 345
Biegacze sprawdzili swoją wydolność na Teście Coopera

Już po raz 16 w Lesznie odbył się Test Coopera. Cały projekt jest realizowny na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez klub uczelnieany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Międzyszkoly Ośrodek Sportowy w Lesznie. 

Cała zabawa w Teście Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, truchtać lub nawet iść. Uczestnicy sami mierzą pokonany dystans, a następie weryfikują go zgodnie z tabelami Coopera, które pozwalają na ocenę wydolności organizmu. 

- Poziom frekwencji jest podobny do tego, który mieliśmy w poprzednich edycjach. W dzisiejszych zmaganiach uczestniczyły 402 osoby - mówił organizator całego wydarzenia Grzegorz Kapitan.

Nie ma też reguły jeżeli chodzi o wiek uczestników. Jak podkreślali sami organizatorzy bardzo często zdarza się, że młodzież mobilizuje rodziców czy dziadków do wysiłku fizycznego. 

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja frekwencji wśród szkół, tak aby jeszcze bardziej zaangażować młode pokolenie do aktywnego spędzenia wolnego czasu. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock