TworzymyGłos Regionu

Budżet na inwestycję zwiększony o 7 milionów złotych

Piątek, 11 stycznia 2019 o 15:22, autor: 0 142
Budżet na inwestycję zwiększony o 7 milionów złotych

Bardzo krótki przebieg miała wczorajsza sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego. Radni natomiast podjęli wyjątkowo dobrą poprawkę do tegorocznego budżetu powiatu, wprowadzając ponad 7 milionów złotych na inwestycje.

Chociaż minęło zaledwie 10 dni nowego roku budżetowego radni powiatu leszczyńskiego już spotkali się na pierwszej w tym roku kalendarzowym sesji by wprowadzić poprawki do tegorocznych finansów powiatu. Na pewno jednak nikt nie miał nic przeciwko ponieważ celem poprawek było wprowadzenie dodatkowych milionów złotych na inwestycję. Decyzją radnych, na wniosek zarządu powiatu, do realizacji w tym roku wprowadzono zadanie przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania Lipno – Smycznyna do Wilkowic.

- Na tę inwestycję samorząd otrzyma 50 proc. dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zadanie będzie uzupełnieniem zbudowanej w latach 2017-2018 ścieżki rowerowej Lipno – Mórkowo - Wilkowice. W pierwszej kolejności, dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej, powstała więc droga rowerowa, w drugim etapie – przy wsparciu z budżetu państwa – zostanie przebudowana droga – informuje starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Całość zadania wynosić będzie niemal 5,4 miliona złotych. Drugą ważną poprawką było powiększenie wydatków na zadania związane z budową ścieżki rowerowej z Gołanic do Włoszakowic oraz budowie nowych miejsc przesiadkowych o 1,8 miliona złotych. Konieczność dołożenia pieniędzy wynikała z wyższej oferty przetargowej od wcześniej zabezpieczonych środków. Dzięki temu powiat leszczyński będzie mógł podpisać umowę z firmą Starbag, a realizacja zakończy się we wrześniu tego roku. Całe zadanie kosztować będzie powiat leszczyński niemal 9,4 miliona złotych, z czego ponad 6,7 miliona starostwo otrzymało z Wielkopolskiego Programu Operacyjnej. Po uchwalonych zmianach wydatki tegorocznego budżetu wynoszą 52 885 572 zł.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock