TworzymyGłos Regionu

Cała gmina Wijewo w czerwonej

strefie zagrożeń ASF

Środa, 19 lutego 2020 o 22:58, autor: 0 445
Cała gmina Wijewo w czerwonej

Komisja Europejska wyznaczyła w całej gminie Wijewo w powiecie leszczyńskim tzw. czerwoną strefę, objętą ograniczeniami w związku z wystąpieniem w sąsiednich gminach afrykańskiego pomoru świń ASF.

W styczniu br. stwierdzono kilka nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń u padłych dzików m.in. w sąsiadującym z powiatem leszczyńskim powiecie wolsztyńskim.

Te przypadki wirusa ASF oznaczają wzrost poziom ryzyka, który Komisja Europejska uwzględniła wydając 17 lutego br. decyzję wykonawczą  nr 2020/220 zmieniającą załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich.

W nowym dokumencie cała gmina Wijewa (a nie jak dotąd tylko jej część granicząca z gminą Sława, położona na zachód od drogi wojewódzkiej nr 305 Wschowa – Wolsztyn) uznana została za strefę czerwoną, objętą ograniczeniami. Nadal czerwoną strefą objęty jest cały powiat wolsztyński oraz gmina Sława. Reszta powiatu leszczyńskiego nadal znajduje się w strefie żółtej – ochronnej.

(Źródło: Powiat Leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock