TworzymyGłos Regionu

Co się dzieje z pojazdami usuwanymi z dróg powiatu leszczyńskiego?

Niedziela, 10 stycznia 2021 o 20:15, aktualizacja Niedziela, 10 stycznia 2021 o 20:29, autor: 0 269
Co się dzieje z pojazdami usuwanymi z dróg powiatu leszczyńskiego?

Kierowcy, których pojazdy zostały usunięte z dróg powiatu leszczyńskiego i umieszczone na parkingu strzeżonym, są zobowiązani do ich odbioru oraz opłacenia kosztów przewozu i potem parkowania.

Usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla pojazdów usuniętych  w przypadkach, o których mowa w art. 130 a ust. 1-2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, należy do zadań własnych powiatu. Dotyczy to m.in. sytuacji, gdy pozostawienie go utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, pojazd został porzucony albo kierowała nim osoba nieposiadająca uprawnień, bądź nietrzeźwa. Pojazd usunięty z drogi umieszcza się na wyznaczonym przez starostę parkingu strzeżonym do momentu uiszczenia przez właściciela opłaty za jego usunięcie i zajmowanie miejsca parkingowego.

W powiecie leszczyńskim w 2021 r. umowa na usunięcie pojazdu z drogi podpisana została ze spółką Ciesiółka Auto Group z Leszna. Prowadzeniem parkingu strzeżonego zajmie się Stacja Demontażu Pojazdów Złomujgrata.pl z Lasocic.

W tym roku w na terenie powiatu leszczyńskiego opłata za usunięcie samochodu do 3,5 tony wynosi 522 zł, a doba na parkingu to 43 zł. Gdy obciążenie to nie zostanie uregulowane wydana zostanie decyzja administracyjna o obowiązku zapłaty, a po jej uprawomocnieniu następuje egzekucja należności. Z kolei w przypadku, gdy właściciel nie odbierze pojazdu w ciągu trzech miesięcy starostwo powiatowe występuje do sądu o przepadek pojazdu na rzecz samorządu.

Na zdjęciu - pojazdy usunięte z dróg powiatowych i umieszczone na parkingu strzeżonym.

źródło: powiat-leszczynski.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock