TworzymyGłos Regionu

Co z biegnącymi terminami w urzędzie?

- ważne!

Środa, 18 marca 2020 o 14:34, autor: 0 209
Co z biegnącymi terminami w urzędzie?

Urząd Miasta Leszna przypomina, że została wstrzymana wszelka bezpośrednia obsługa interesariuszy. Dotyczy to także takich spraw, które wymagają osobistego stawiennictwa w urzędzie, jak np. odbiór prawa jazdy, dowodu osobistego, złożenie wniosku o nowy dowód osobisty, czy wniosku o przerejestrowanie pojazdu.  

Rozumiemy utrudnienia dla mieszkańców z tym związane, ale ogłoszenie stanu epidemicznego i wstrzymanie przyjęć interesariuszy przez Urząd Miasta Leszna to sytuacja działania siły wyższej. Oznacza to, że kary administracyjne za niedotrzymanie terminów np. rejestracji zakupionego pojazdu nie powinny być naliczane, a inne terminy - jeśli jest to możliwe - powinny być przywracane.

Z tego też względu, chcąc przynajmniej w jakimś zakresie łagodzić skutki obecnej sytuacji, w dniu dzisiejszym do wszystkich jednostek Urzędu Miasta Leszna zostały wystosowane szczegółowe wytyczne dla urzędników w tym zakresie. Można się z nimi zapoznać poniżej, w plikach do pobrania.

W ciągu 7 dni od ustania stanu epidemicznego konieczne będzie złożenie wniosku o przywrócenie terminu i równoczesne dokonanie tej czynności, której nie mogliśmy dokonać w pierwotnym terminie.

Pliki do pobrania: Stanowisko co do terminów i kar

(Źrdło: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock