TworzymyGłos Regionu

Czekają na ścieżkę do Leszna

Poniedziałek, 08 kwietnia 2019 o 11:31, aktualizacja Wtorek, 07 maja 2019 o 14:34, autor: 0 136
Czekają na ścieżkę do Leszna

Ponad 1800 podpisów zebrali mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Długich Starych pod petycją do ministra infrastruktury w sprawie wybudowania drogi rowerowej do Leszna. W spotkaniu kończącym akcję uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.
 

Mimo wybudowania drogi ekspresowej S5 przez powiat leszczyński i wyremontowania odcinka drogi krajowej nr 5 przez Lasocice, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zbudowała dotąd ścieżki rowerowej z Długich Starych przez Lasocice do Leszna. Ruch, w tym ciężarowy, na krajówce jest bardzo duży, rowerzyści narażeni są na ogromne niebezpieczeństwo.

Mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Długich Starych w gminie Święciechowa zorganizowali kilkutygodniową akcję społeczną na rzecz promocji budowy ścieżki rowerowej wzdłuż krajowej „12”. W akcję zbierania podpisów pod petycją do ministra infrastruktury i dyrektora GDDKiA zaangażowało się bardzo dużo osób, zebrano ich łącznie 1821. W promocji projektu budowy ścieżki uczestniczyły także dzieci, które wykonały prace plastyczne w ramach konkursu „Bezpieczna droga - moja wymarzona ścieżka rowerowa”. Pierwsze miejsce zajęła Jagoda Macieszonek ze SP nr 3 w Lesznie, a w nagrodę otrzymała rower ufundowany przez radnych gminy Święciechowa i powiatu leszczyńskiego.

Petycja trafi do ministra infrastruktury i dyrektora GDDKiA, pisma o poparcie tak ważnej inwestycji wysłane zostały m.in. do prezydenta RP, premiera, parlamentarzystów i władz lokalnych.

W spotkaniu podsumowującym zbieranie podpisów pod petycją i konkurs plastyczny uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Źródło: Powiat Leszczyński

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock