TworzymyGłos Regionu

Czy uda się połączyć Lasocice i Leszno ścieżką rowerową?

Piątek, 31 sierpnia 2018 o 15:58, aktualizacja Piątek, 07 września 2018 o 14:56, autor: 0 2169
Czy uda się połączyć Lasocice i Leszno ścieżką rowerową?

Wszyscy kierowcy, którzy musza drogą krajową nr 12 pokonać drogę z Leszna w kierunku Wschowy doskonale zdają sobie sprawę z utrudnień jakie na nich czekają. Prace toczą się przy węźle S5 oraz w Lasocicach, gdzie powstanie między innymi ścieżka rowerowa. Remigiusz Leciejewski pyta czy uda się połączyć Leszno i Lasocie drogą dla rowerzystów.

Coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji staję się na powrót rower. Im większe miasto, tym więcej osób wybiera ten sposób by dostać się do pracy czy szkoły, a w wole dni rowerzystów można spotkać na wielu szlakach. W Lasocicach trwa obecnie przebudowa głównego skrzyżowania, a radny powiatu leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski pytał na ostatniej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego czy znana jest przyszłość połączenia Lasocic z Lesznem ścieżką rowerową. Jak wskazuje radny w ramach aktualnej przebudowy skrzyżowania w Lasocicach ma powstać fragment ścieżki rowerowej, kolejny planowany jest przy budowie węzła drogi S5, a dalszą budowę planuje miasto Leszno w ramach przebudowy drogi krajowej nr 12 w obrębie miasta. Stąd zasadnym dla Remigiusza Leciejewskiego byłoby dowiedzieć się, czy Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad planuje połączyć te wszystkie fragmenty, tworząc spójną drogę dla rowerów, nawet gdyby partycypować w kosztach miałby powiat leszczyński wraz z gminą Święciechowa.

- Byłem na spotkaniu z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, w trakcie którego zapewniali oni, że ten brakujący odcinek ścieżki rowerowej z Leszna do Lasocic powstanie. Nie potrafię sobie przypomnieć kiedy to spotkanie miało miejsce, być może rok temu, być może trochę więcej czasu upłynęło, ale od tego spotkanie nie mieliśmy sygnałów, że coś się w tych planach zmieni – odpowiadał na sesji starosta Jarosław Wawrzyniak. – Nie mniej jednak zważywszy na ten upływ czasu sprawdzimy u źródła czy nadal GDDKiA ten odcinek ścieżki rowerowej planuje wybudować.

Jak dodał starosta w trakcie wspominanego spotkania padły także zapewniania, że wszystkie koszty budowy tego odcinka ścieżki rowerowej miałaby pokryć z własnego budżetu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mamy nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie i już niedługo mieszkańcy Lasocic czy Przybyszewa w bezpieczny sposób będą mogli dojechać do Leszna rowerami.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock