TworzymyGłos Regionu

Do Gronówka szerszą drogą

Piątek, 16 listopada 2018 o 14:05, autor: 0 151
Do Gronówka szerszą drogą

Zakończyły się pracę polegające na poszerzeniu drogi powiatowej biegnącej z Leszna do Gronówka, w gminie Lipno. To trzecie zadanie, które w tym roku wykonała ekipa remontowa starostwa powiatowego w Lesznie.

Poprawa stanu infrastruktury dróg należących do powiatu leszczyńskiego postępuje wielotorowo. Prócz dużych inwestycji, przeprowadzonych w oparciu o środki zewnętrzne, część prac wykonuje ekipa remontowa starostwa. W ten sposób poprawiła się w tym roku droga w Tarnowej Łące oraz Dąbczu. Dzisiaj natomiast oficjalnie zakończone zostały pracę na drodze z Leszna do Gronówka.

- Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wykonała remont drogi powiatowej od granicy Leszna do Gronówka. Na odcinku ok. 2,1 km wzmocniono obie krawędzie jezdni. Dzięki temu cała droga została poszerzona średnio o metr, do sześciu metrów – informuje starosta Jarosław Wawrzyniak.

Remont sfinansował powiat leszczyński oraz gmina Lipno.

(olek/ foto: powiat leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatMniej kradzieży, ale więcej wypadków. Leszczyńska policja podsumowuje rok
06.02.20190 61
Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2018. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Po...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock