TworzymyGłos Regionu

Do play-offów z drugiego miejsca

UKS SMS Joker Piła 3:1 UKS 9 Leszno

Niedziela, 16 lutego 2020 o 15:23, aktualizacja Piątek, 28 lutego 2020 o 10:39, autor: 0 150
Do play-offów z drugiego miejsca

Porażką rundę zasadniczą III ligi zakończyli siatkarze UKS 9 Leszno. Podopieczni Roberta Klimkowskiego ulegli Jokerowi Piła 1:3. 

Na północ Wielkopolski nasz zespół wybrał się bez kilku podstawowych graczy. W zestawieniu leszczynian zabrakło m. in. Bartosza Gadkowskiego, Mikołaja Piotrowskiego oraz Krystiana Michalczyka. W takiej sytuacji szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali zmiennicy, którzy sobotnią konfrontację rozpoczęli od wygranej 25:21. 

W kolejnym secie miejscowi zwyciężyli do 22 i wyrównali stan meczu na 1:1. Niestety w kolejnych dwóch odsłonach ponownie lepsi byli pilanie. Joker triumfował 25:21 i 25:18 co przełożyło się na końcowe zwycięstwo w stosunku 3:1. 

Porażka UKS 9 oraz wygrana Enei Energetyka Poznań oznacza, że nasz zespół zakończył rywalizację w grupie A na drugim miejscu. Zajęcie miejsca tuż za plecami ekipy ze stolicy Wielkopolski zagwarantowało Tygrysom grę w fazie play-off, w której rywalem leszczynian będzie MUKS Amber Kalisz. 

Dwumecz z zespołem z Kalisza, który zadecyduje o awansie do finału rywalizacji o Mistrzostwo Wielkopolski pomarańczowo-czarni rozegrają 22 i 29 lutego.  

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock