TworzymyGłos Regionu

Do utrudnień trzeba przywyknąć

Środa, 09 stycznia 2019 o 16:15, autor: 0 198
Do utrudnień trzeba przywyknąć

Od początku roku kierowcy w Lesznie muszą mierzyć się z utrudnieniami na ulicy Jana Pawła II, w ciągu drogi krajowej nr 12. Na razie prace trwają na odcinku od Grunwaldzkiej do Alei Konstytucji 3 Maja, ale to część dużo większego remontu.

Kierowcy w Lesznie mogą się cieszyć z otwartej obwodnicy miasta i zmniejszonego ruchu samochodów ciężarowych na trasie Wrocław-Poznań, ale z drugiej strony mają utrudnione zadanie w poruszaniu się po drodze krajowej nr 12. Wszystko przez postępujące prace związane z modernizacją całej tej drogi w obrębie miasta. Remont ruszył już w ubiegłym roku, jednak większość kierowców i mieszkańców mogła go nie zauważyć, gdyż nie obejmował on tras w centrum. Teraz jest inaczej, bo wyłączenie pasów na Alei Jana Pawła II jest kłopotliwe dla setek pojazdów, najwięcej cierpią Ci, którzy chcieliby podróżując od Alei Konstytucji 3 Maja w kierunku centrum skręcić w ulicę Grunwaldzką. Niestety nie będzie to możliwe przez najbliższe trzy miesiące, w związku z tym, że przebudowywana będzie w tym miejscu kanalizacja deszczowa. Zamontowane zostaną nowe rury, których średnica wynosi 1,2 metra. Tym razem schowane zostaną one w pasie zieleni rozdzielającym jezdnie, dzięki czemu będzie do nich łatwiejszy dostęp przy ewentualnych naprawach w przyszłości. Po pracach związanych z kanalizacją wykonana zostanie nowa nawierzchnia dywanikowa drogi. I remont przeniesie się dalej, ponieważ trwać będzie łącznie do końca 2020, a jego koszt wynosi około 45 milionów złotych. W ramach tego projektu między innymi całkiem przebudowana zostanie ul. Szybowników. Kierowcy muszą uzbroić się więc w cierpliwość i zwiększyć ostrożność podczas jazdy.

(olek/ foto: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock