TworzymyGłos Regionu

Dominik Kubera najlepszym juniorem w kraju

Wtorek, 22 września 2020 o 12:14, autor: 0 187
Dominik Kubera najlepszym juniorem w kraju

Swój pierwszy tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył Dominik Kubera. Żużlowiec Fogo Unii Leszno okazał się najlepszy w finale MIMP w Zielonej Górze. 

21-latkowi pomógł niedzielny półfinał PGE Ekstraligi, w którym leszczyńskie Byki na torze w Zielonej Górze mierzyły się z tamtejszym RM Solar Falubazem. Zaznajomiony z nawierzchnią zielonogórskiego obiektu Kubera nie miał sobie równych i zdobywając w całym turnieju 13 punktów sięgnął po tytuł najlepszego juniora w kraju. 

Zacięta walka toczyła się o pozostałe dwa miejsca na podium. Za plecami Dominika Kubery znalazło się aż 5 zawodników, którzy zgromadzili 12 punktów. Do wyłonienia srebrnego i brązowego medalisty całych zawodów niezbędny okazał się miniturniej. W nim najlepszy okazał się Jakub Miśkowiak, który dzięki temu zajął drugie miejsce w całych zawodach. Z brązowego medalu i tytułu drugiego wicemistrza Polski w kategorii U21 cieszyć mógł się Norbert Krakowiak. 

Dzięki zwycięstwu w MIMP Kubera ma już w swoim dorobku prawie wszystkie najważniejsze tytuły w gronie młodzieżowców. Do kompletu wychowankowi Fogo Unii Leszno brakuje już tylko złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Kubera ostatnią w karierze okazję do nadrobienia zaległości będzie miał już drugiego października. Tego dnia na torze w czeskich Pardubicach odbędzie się finał światowego czempionatu w kategorii U21. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock