TworzymyGłos Regionu

Dotacje dla proekologicznych

Poniedziałek, 18 maja 2020 o 16:32, autor: 0 472
Dotacje dla proekologicznych

Rozpoczął się nabór wniosków o dotacje na zadania związane z ochroną środowiska. Mieszkańcy będą mogli wnioskować o dofinansowanie takich zadań, jak wymiana pieca, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych czy systemów retencyjnych i retencyjno-rozsączających.

Kwotę do 4000 i do 6000 złotych będzie można otrzymać w przypadku: 
- zmiany źródła ciepła (wymiany kotłów węglowych na kocioł gazowy
- olejowy lub ogrzewanie elektryczne)
- przyłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej
- zastosowania kolektorów słonecznych

Wsparcie w kwocie 6000 złotych otrzymają osoby, które zdecydują się na zastosowanie odnawialnych źródeł energii tj. instalacji fotowoltaicznych. Dofinansowanie do 4000 złotych dotyczą zakupu i montażu systemu retencyjnego lub retencyjno – rozsączającego służącego do zagospodarowania wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości Wnioskodawcy. 

Jednocześnie przypominamy o obowiązku przestrzegania uchwał antysmogowych, z których wynika obowiązek usuwania przestarzałych źródeł ciepła. Wg uchwał antysmogowych należy usunąć:
- kotły BEZKLASOWE (do 1.01.2024 r.) 
- ogrzewacze miejscowe (m.in. kominki, kozy, piece kaflowe do 1.01.2026 r.)
- kotły klasy 3. i 4. (do 1.01.2028 r.)

Wnioski o przyznanie dotacji będzie można składać od 18 maja. Ich nabór potrwa do 30 czerwca 2020 r. Będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Wnioski można składać: w Urzędzie Miasta Leszna przy ul. Karasia 15 do przeznaczonej do tego celu urny, pocztą tradycyjną lub przez ePUAP.

Wzory dokumentów dostępne są na stronie https://leszno.pl/Dotacje_na_wymiane_kotla.html. Bliższych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Leszna, tel.: 65 529 81 85.

źródło: leszno.pl
fot pixabay.com

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock