TworzymyGłos Regionu

Droga w kierunku Góry zostanie wyremontowana?

Piątek, 19 lipca 2019 o 14:21, aktualizacja Piątek, 19 lipca 2019 o 14:39, autor: 2 592
Droga w kierunku Góry zostanie wyremontowana?

Doszło do spotkania prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka z burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz oraz z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybyslkim. Rozmawiano o remoncie drogi wojewódzkiej 323 z Leszna do Góry. Czy i kiedy ją wyremontują?

Droga nr 323 leży na obszarach województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Przy ewentualnym remoncie będą współpracować ze sobą jednostki z Wrocławia i Poznania. Prezydent Borowiak napisał listy do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Prosił o zmodernizowanie trasy. 

Jak przyznał Łukasz Borowiak, podróżowanie do Góry jest niebezpieczne. Droga nie ma pobocza ani odpowiedniej szerokości. Ubytki, "łaty", deformacje złożyły się na zły stan techniczny drogi. W liście skierowanym do wspomnianych instytucji, zwrócił się z prośbą o podjęcie działań, których skutkiem byłby remont. 

Podczas spotkania z marszałkiem i burmistrz Góry, ustalono, że na początku zostanie przygotowany szacunkowy koszt remontu. Być może wraz z nim wybudowana będzie ścieżka rowerowa. Aktualnie kończy się ona na granicy miasta z powiatem górowskim. 

(Foto: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Czytelnik
19.07.2019 19:01

Czy mogę poznać źródło tej informacji? Skąd dziennikarka miała informacje? Z kim rozmawiała?

avatar
~Mariusz
19.07.2019 19:23

To informacja na podstawie wpisu: https://www.leszno.pl/Droga_na_Gore_wymaga_remontu.html

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock