TworzymyGłos Regionu

Dwaj nastoletni mężczyźni demolowali centrum Leszna

Poniedziałek, 10 czerwca 2019 o 18:40, autor: 0 747
Dwaj nastoletni mężczyźni demolowali centrum Leszna

Za swoje zachowanie przed sądem odpowiedzą dwaj młodzi mieszkańcy Leszna, którzy demolowali znaki drogowe, przerwacali kosze na śmiweci oraz zaczepiali przechodniów. Obaj byli pod wpływem alkoholu. 

Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze policji. Na ich widok nastolatkowie zaczęli uciekać. W trakcie legitymowania jeden z nich był arogancki, zachowywał się lekceważąco, nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia do zachowania zgodnego z prawem. W pewnym momencie zaczął pod adresem policjantów wykrzykiwać słowa powszechnie uważane za obraźliwe. Tym mężczyzną okazał się 18-letni mieszkaniec Leszna, który podobnie jak jego o rok młodszy kolega trafił do policyjnego aresztu.

W momencie zatrzymania młodszy mężczyzna miał w wydychanym powietrzy ponad 2 promile alkoholu. Starszy, bardziej agresywny sprawca zdarzenia nie był w stanie przedmuchać urządzenia do badania stanu trzeźwości. 

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut znieważania funkcjonariuszy Policji za co grozi mu do roku pozbawienia wolności. Dodatkowo razem ze swoim młodszym kolegą odpowiedzą za zakłócanie porządku i spokoju publicznego, używanie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych słów oraz nieobyczajny wybryk. Za spowodowanie powyższych wykroczeń karę obu nastolatkom wymierzy leszczyński sąd. 

źródło i fot: KMP Leszno

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock