TworzymyGłos Regionu

Dzięki kładce bezpieczniej

Piątek, 16 listopada 2018 o 14:16, autor: 1 424
Dzięki kładce bezpieczniej

Prosta inwestycja rozwiązała duży problem pieszych poruszających się przez Włoszakowice, którzy w końcu nie muszą wchodzić na jezdnię.

Od lat systematycznie rośnie natężenie ruchu samochodowego, którego główną przyczyną jest coraz większa dostępność tego środka lokomocji. Większy ruch to większe problemy dla pieszych, którzy nie zawsze mogą bezpiecznie pokonywać drogi. Takim miejscem, gdzie coraz większy ruch wpływał na pogorszenie się bezpieczeństwa pieszych, była ulica Grotnicka. Była ponieważ w najbardziej problemowym miejscu, jakim jest mostek na tej ulicy, pojawiła się nowa, specjalna kładka dla pieszych. Od teraz nie muszą oni schodzić na jezdnie by przejść tym fragmentem ulicy. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Grotnickiej i Dłużyńskiej pojawiło się przejście dla pieszych co też wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo pieszych. Całą inwestycje, która kosztowała około 20 tysięcy złotych, przeprowadził i sfinansował Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach.

(olek/foto: gmina Włoszakowice)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
16.11.2018 21:28

Przejście dla pieszych jest niestety nieoświetlone i stanowi duży problem po zmroku !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock