TworzymyGłos Regionu

Gratka dla seniorów

Wtorek, 04 czerwca 2019 o 18:52, aktualizacja Wtorek, 04 czerwca 2019 o 19:16, autor: 0 368
Gratka dla seniorów

Ciekawą propozycję dla seniorów z Gminy Święciechowa ma tamtejszy ośrodek pomocy społecznej. Chodzi o projekt "Cyfrowa Wielkopolska" skierowany do osób, które ukończyły 65 rok życia. 

Cały projekt dofinansowany jest ze środków europejskich, a jego realizacją zajmuje się Fundacja Partycypacji Społecznej. 

Podstawowym celem projektu jest rozwój osób po 65 roku życia z zakresu cyfryzacji i obsługi komputera w kontekście życia codziennego. 

W ramach realizacji programu oferuje się: 

- bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych
- praktyczne umiejętności obsługi komputera i telefonu 
- umiejętne korzystanie z internetu
- grupowe działania animacyjne
- certyfikat udziału w szkoleniu
- tablet na własność

Kurs obejmuje 60 godzin szkolenia komputerowego oraz 24 godziny animacji, w której uczestnicy korzystać będą z tabletów. Na terenie Gminy Święciechowa planowane jest utworzenie 3 dziesięcioosobowych grup. 

Zgłoszenia można kierować do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Święciechowie, przy ul. Strzeleckiej 6, tel. 65 533 07 32, 65 533 00 32, 519 687 828.

W związku z licznym zainteresowaniem darmowym szkoleniem komputerowym 65+ informujemy, że w obecnej chwili zapisujemy na listę rezerwową.

źródło: swieciechowa.pl
fot. centrumis.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock