TworzymyGłos Regionu

Jedna z leszczyńskich firm ma duże problemy

Piątek, 15 maja 2020 o 19:18, aktualizacja Piątek, 15 maja 2020 o 20:07, autor: 0 194
Jedna z leszczyńskich firm ma duże problemy

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju powoli się stabilizuje. Problemy przenoszą się jednak do sektora gospodarczego. 

Jedną z pierwszych firm w regionie, dotkniętą kryzysem gospodarczym jest Leithauser. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją odzieży, które od ponad 20 lat funkcjonuje w Lesznie ma problemy z płynnością finansową. Pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za kwiecień, a niemiecki właściciel spółki złożył w kwietniu wniosek o upadłość. 

Leszczyński oddział Leithausera zatrudnia około 200 osób. Pracownicy firmy podkreślają, że nikt się z nimi nie kontaktował, a obecnie przebywają na "postojowym". 

W całą sprawę zaangażował się Łukasz Borowiak. Prezydent Leszna wystosował list do Tomasza Naze - dyrektora Leithauser Polska. W piśmie wysłanym do Tomasza Naze prezydent zadeklarował chęć omówienia rozwiązań, które pomogą wesprzeć firmę i pracowników. 

źródło: Facebook Prezydenta Łukasza Borowiaka, gowork.pl, leszno.pl 
fot. pixabay.com 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock