TworzymyGłos Regionu

Już w wakacje rowerem z Rydzyny do Leszna

Czwartek, 12 kwietnia 2018 o 12:44, autor: 0 1009
Już w wakacje rowerem z Rydzyny do Leszna

Pomimo drobnych trudności gmina Rydzyna wyłoniła wykonawcę ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej nr 5 na odcinku między Rydzyną a Lesznem. Ścieżka otwarta ma zostać jeszcze przed wakacjami.

Droga krajowa nr 5 u wylotu Leszna w kierunku Rydzyny to na razie wielki plac budowy, który zmienia się w związku z połączeniem z budowaną drogą ekspresową S5. Natężenie ruchu na tej drodze jest tak duże, że praktycznie nie ma możliwości bezpiecznego poruszania się po drodze rowerem. Dzięki wspólnemu projektowy gminy Rydzyna, miasta Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przejazd jednośladem napędzanym siłą mięśni naszych nóg będzie w pełni komfortowy. Wszystko dzięki budowie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej. Starania o tą inwestycje były długie, ponieważ najpierw należało skłonić wszystkie strony do porozumienia, co udało się uczynić w listopadzie ubiegłego roku. Następnie pojawiły się trudności z wyłonieniem wykonawcy tej ścieżki, gdyż najtańsza przedstawiona oferta przewyższała zarezerwowane przez gminę środki finansowe. Na szczęście na wysokości stanęli radni miejscy, którzy na poprzedniej sesji wyrazili zgodę na przekazanie brakujących środków, a gmina mogła podpisać umowę z wykonawcą. Ścieżka powstanie do wakacji i na pewno służyć będzie zarówno mieszkańcom Rydzyny, którzy dojeżdżać będą do Leszna, jak i mieszkańcom miasta, bo znacząco poprawi to możliwości dojazdu nad Zalew.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock