TworzymyGłos Regionu

Kolędy, życzenia i „Opowieść wigilijna” w Jezierzycach

Sobota, 12 stycznia 2019 o 12:06, autor: 0 320
Kolędy, życzenia i „Opowieść wigilijna” w Jezierzycach

W czwartek 10 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie seniorów w Jezierzycach Kościelnych. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń na nowy rok, a młodzież przedstawiła wciąż pouczającą „Opowieść wigilijną” Dickensa.

Członkowie Klubu Seniora oraz Zespołu Śpiewaczego „Jezioranki” spotkali się w czwartek 10 stycznia na sali wiejskiej w Jezierzycach Kościelnych, na tradycyjnym spotkaniu noworocznym. Spotkanie swoim występem uświetniła młodzież z Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, która zaprezentowała historię chciwego kupca Ebenezera Scroog’’a, opisaną przez Dickensa w „Opowieści wigilijnej”. Uczniów przygotowywały panie nauczycielki Grażyna Lech oraz Dorota Pawlak. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie seniorów byli obecni: radna gminy Hanna Michalska, sołtys Jezierzyc Agnieszka Przewoźna, dyrektor GOK Monika Lucerek, kierownik GOPS Elżbieta Guć, dyrektor jezierzyckiej Szkoły Podstawowej Marcin Ginter, ksiądz proboszcz Andrzej Pajzderski oraz przedstawiciele miejscowej jednostki OSP – prezes Jan Przydrożny i Krzysztof Hałupka. Oczywiście na spotkaniu noworocznym organizowanym przez zespół śpiewaczy nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd, ale także innych znanych pieśni okresu świątecznego. Również dołączamy się płynących na sali życzeń zdrowia, serdeczności, wielu szczęśliwych chwil i łask Bożych.

(olek/foto: UG Włoszakowice)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock