TworzymyGłos Regionu

Kolejne przypadki ASF w powiecie leszczyńskim

Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 o 18:10, autor: 0 449
Kolejne przypadki ASF w powiecie leszczyńskim

Kolejne 6 przypadków wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń znaleziono w lipcu w powiecie leszczyńskim. W Wielkopolsce liczba odnotowanych przypadków ASF wzrosła do 429, natomiast w powiecie leszczyńskim do tej pory zdiagnozowano 36 przypadków ASF wśród dzikich zwierząt. 

ASF u pierwszego padłego dzika w powiecie leszczyńskim wykryto 10 kwietnia br. w rejonie osady Mścigniew w gminie Włoszakowice. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu poinformowało, że chorobę potwierdzono dotąd u 36 zwierząt w gminach Włoszakowice i Wijewo. W lipcu br. wykryto  ASF u ośmiu padłych dzików w rejonie Mścigniewa i Czarnej Wody w gminie Włoszakowice.

18 czerwca br. Komisja Europejska ustanowiła zasięgi obszarów związanych z ASF w powiecie leszczyńskim:

- obszary ochronne (strefa żółta): gminy Krzemieniewo i Rydzyna oraz część gminy Święciechowa (położona na południe od drogi krajowej nr 12)

- obszary objęte ograniczeniami (strefa czerwona): gmina Wijewo, część gminy Włoszakowice (położona na zachód od drogi powiatowej Boguszyn – Krzycko Wielkie) oraz  część gminy Święciechowa (położona na północ od drogi krajowej nr 12)

-  obszary zagrożenia (strefa niebieska):  gminy Lipno i Osieczna i część gminy Włoszakowice (położona na wschód od drogi powiatowej Boguszyn – Krzycko Wielkie). 

źródło: powiat-leszczynski.pl
fot. pixabay.com 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock