TworzymyGłos Regionu

Kolejny apel o remont drogi do Potrzebowa

Środa, 11 kwietnia 2018 o 10:39, aktualizacja Środa, 25 kwietnia 2018 o 09:31, autor: 0 1544
Kolejny apel o remont drogi do Potrzebowa

Radni gminy Wijewo apelują o remont drogi powiatowej do Potrzebowa, która jest w coraz gorszym stanie i czas najwyższy ją chociażby zabezpieczyć. Jak wyjaśniała radna powiatowa, powiat leszczyński wykonuję jedną dużą inwestycję na terenie gminy i ciężko skłonić zarząd powiatu do kolejnej.

Z pierwszym wnioskiem o remont drogi powiatowej między Wijewem i Potrzebowem do radnych powiatowych zgłosił się radny Henryk Rygusik, jeszcze w trakcie sesji Rady Gminy Wijewo w Lutym. Prac na drodze nie widać, a apel w marcu ponowiła radna Dorota Rajman.

- Na ostatniej sesji radny Rygusik składał interpelację w sprawie remontu drogi do Potrzebowa i otrzymaliśmy odpowiedź z zarządu powiatu leszczyńskiego, że niestety powiat w tym roku nie ma środków na remont – mówiła radna. – Jednak chciałabym ponowić wniosek w sprawie tej drogi, bo należy ją doprowadzić do stanu używalności. Aktualnie robi się tam już niebezpiecznie i należy zabezpieczyć chociaż stan jaki jest teraz.

W trakcie sesji odpowiedzi radnej udzieliła radna powiatu leszczyńskiego Genofewa Zielnica. Jak wyjaśniała radna dobrze, że wskazywane są miejsca problemowe, ale niektóre inwestycje wymagają czasu, nim zostaną zrealizowane.

- Dobrze, że pani Dorota ponownie zgłasza ten problem, bo już na poprzedniej sesji zgłosiłam zarządowi powiatu iż jedną drogę robimy i będzie piękną, myślę tutaj o drodze powiatowej od drogi wojewódzkiej 305, ale druga może nam się rozsypać. I musimy mówić o problemach, bo jak my nie będziemy tego zgłaszać i przypominać to nie zostanie to zrealizowane – mówiła radna powiatowa. – W tej chwili nasze prośby są komentowane w stylu „Potrzebowo zawsze coś potrzebuje”. Ale trzeba doceniać to co w tej chwili jest dla nas robione, bo większej inwestycji niż przebudowa dróg powiatowych i budowa połączenia między 305 a drogą ekspresową s5 w historii powiatu leszczyńskiego nie było.

Radna powiatowa przedstawiła również proces walki o inwestycję, która aktualnie trwa. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock